Formacionet e mundshme: Atletico Madrid – Barcelona

 Formacionet e mundshme: Atletico Madrid – Barcelona

Derbi i javës në Evropë zhvillohet në ‘Wanda Metropolitano’. Janë skuadra e Atletico Madrid që në shtëpi pret Barcelonën, në derbin e xhiros së 10-të të La ligas.

Ndeshja mes Atelticos dhe Barcelonës fillon nga ora 21:00.

Për Atleticon në këtë ndeshje nuk paraqitet ish sulmuesi i Barcelonës, Luis Suarez, i prekur nga COVID-19.

Formacionet e mundshme:

Të ngjashme