Fury paralajmëron Wilderin dhe Joshuan: Do ju asgjësoj

 Fury paralajmëron Wilderin dhe Joshuan: Do ju asgjësoj

Tyson Fury ka paralajmëruar Deontay Wilderin dhe Anthony Joshuan se do t’i asgjësojë kur të përballen.

Kampioni i peshave të rënda në WBC fillimisht do të takohet me Deontay Wilderin në fund të këtij vitit në trilogjinë.

Në rast se fiton, Gypsy King në vitin e ardhshëm do të takohet dy herë me AJ, një takim që të gjithë po e presin.

Tyson Fury and his dad, John, have issued a warning to the WBC champion's heavyweight foes

“Do të shkoj fillimisht për Wilderin, më pas do të marrë edhe Joshuan”, ka thënë Fury.

“Më pas do të vije të ju (fansave) dhe të festojmë së bashku. Do t’ asgjësoj të dy, më dëgjoni, do ju asgjësoj të dy”.

Fury used a car journey after his morning trainng to discuss his plans to dominate the division

“Agjë nuk do më ndaloj. Kush tenton, do të ketë fatin e njëjtë, jam duke u bërë më i mirë, sa më i vjetër aq më i mirë, sikurse vera”, ka shtuar më tej ai.

Fury e nokautoi Wilderin në shkurt të këtij vitit, derisa ishte paralajmëruar rimeçi në muajin korrik, por u anulua për shkak të coronavirusit.

Të ngjashme