Notat e lojtarëve, Juventus 2-1 Napoli: Chiesa më i miri, Vlerësimi për Rrahmanin dhe Hysajn

Juventusi ka shënuar fitore ndaj Napolit me rezultat 2-1 në ndeshjen e mbetur të javës së tretë në Serie A.

Cristiano Ronaldo dhe Paulo Dybala i shënuan golat për Juventusin, ndërsa Lorenzo Insigne për Napolin.

Lojtari më i mirë në ndeshje doli të jetë Federico Chiesa i cili është vlerësuar me 8.3.

Amir Rrahmani që luajti 90 minuta është vlerësuar me notën 6.9, ndërsa Elseid Hysaj me notën 6.2.

Notat e lojtarëve të Juventusit dhe Napolit  

Të ngjashme