Shkëlqen Aubameyang me het-trik, Arsenal ‘shpartallon’ Leeds

 Shkëlqen Aubameyang me het-trik, Arsenal ‘shpartallon’ Leeds

Arsenal ka shënuar fitore bindëse ndaj Leeds Unitedit me rezultat 4 – 2.  “Topçinjtë” ishin më të mirë qysh nga minuta e parë dhe me plotë meritë arkëtuan pikët e plota.

Së pari, Aubameyang zhbllokoi shifrat pas asistimit të Granit Xhakës (13′).

Gabonezi shënoi sërish, këtë herë nga pika e bardhë, penallti të cilët e fitoi talenti Bakayo Saka (41′).

Katër minuta më pak, pas harkimit të Ceballos, Bellerin realizoi për 3 – 0 (45′).

Edh pjesa e dytë ishte mjaftë interesante, ku u shënuan edhe tri gola të tjerë.

Aubameyang gjeti sërish golin duke kompletuar het-trikun pas asistimit të Smith (47′).

Mysafirët arritën të realizojnë dy herë, përmes Stuijk (58′) dhe Costa (69′).

Me këtë fitore, Arsenali ngritët në pozitën e 10-të me 34 pikë, derisa Leeds një pozitë më poshtë me 32 sosh.

Të ngjashme